COLOURLOCK PU protector - pielęgnacja skóry eko i bycast 150ml
search
  • COLOURLOCK PU protector - pielęgnacja skóry eko i bycast 150ml

Środek do pielęgnacji ekoskóry i plastiku - Colourlock PU Protector 150ml

69,90 zł
Brutto

PU Protector jest to środek służący do pielęgnacji skór ekologicznych i bycast. Stworzono go do zabezpieczania powierzchni sztucznych skór. Skóry Bycast i skóry ekologiczne są to zafarbowane skóry bydlęce lub dwoiny. Warstwę górną stanowi poliuretan. Warstwa wierzchnia skór sztucznych jest też w 100% z poliuretanu. 

Ilość

Opis produktu: PU Protector jest to środek służący do pielęgnacji skór ekologicznych i bycast. Stworzono go do zabezpieczania powierzchni sztucznych skór. Skóry Bycast i skóry ekologiczne są to zafarbowane skóry bydlęce lub dwoiny. Warstwę górną stanowi poliuretan. Warstwa wierzchnia skór sztucznych jest też w 100% z poliuretanu. Do pielęgnacji powłoki poliuretanowej potrzebne są zupełnie inne środki niż do skór naturalnych.

Użycie: Powierzchnie skóry zwilżyć lekko środkiem PU-Protector za pomocą miękkiej szmatki i zetrzeć powierzchnie skóry. Dzięki temu znikają drobne ślady użytkowania a skóra staje się bardziej miękka. Zabieg należy wykonać ponownie po 3-6 miesiącach

Zawartość zestawu:

  • 150 ml PU-Protectora wystarcza do 2-3 krotnej kompletnej pielęgnacji kompletu mebli.

Skóra naturalna lub sztuczna często spotykana na kanapach, fotelach, podnóżkach najczęściej w kolorach: brąz, czerwień i czerń o bardzo charakterystycznym bardzo wysokim połysku i wrażenie zabytkowych sprzedawana jest pod różnymi nazwami takimi jak Bycast, Pu-Leder lub skóra typu Pull Up. W przypadku skór naturalnych najczęściej są to barwione skóry bydlęce z „wylaną” warstwą poliuretanu na wierzch. Tą samą metodę wykorzystuje się przy produkcji ekoskór. Zastosowanie poliuretanu niestety wymaga od użytkownika zupełnie innego traktowania jeżeli chodzi o czyszczenie i pielęgnacje.

Skóra PU i skóra syntetyczna są wykorzystywane w produkcji mebli, toreb i butów.

150 ml ochraniacza PU wystarczy do wielokrotnego czyszczenia i pielęgnacji zestawu mebli ze skóry PU. Pojemnik z litrem jest zalecany do kilku zestawów w ciągłym użyciu.

WNIOSEK

Skóra PU i Ekoskóry powinny być odkurzone od czasu do czasu za pomocą niestrzępiącej się suchej lub lekko wilgotnej ściereczki. Co 3 do 6 miesięcy skóra powinna być wyczyszczona np. środekim Colourlock Soft Cleaner i pielęgnowana za pomocą Pu-Protectora. Lekko zwilżyć niestrzępiącą, miękką szmatkę za pomocą PU-Protector i nanieść równomiernie preparat od szwu do szwu. Plamy są usuwane, niewielkie ślady zużycia są korygowane, połysk zostaje zachowany, a powierzchnia jest chroniona.
Ważne!

• Skóra PU lub skóra syntetyczna PU nie tolerują tłustych produktów lub zbyt gorących środków czyszczących. Materiał pod wpływem powyższych staje się lepki i rozpada się!
• Regularnie czyść i pielęgnuj obszar kontaktu ze skórą i włosami. Tłuszcze skórne i z włosów penetrują materiały PU, rozpuszczają je co w efekcie powoduje lepienie się tapicerki.

MOTO-562

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.