Penetrating dye - Farba na bazie alkoholu 50ml
search
  • Penetrating dye - Farba na bazie alkoholu 50ml

Barwnik alkoholowy do skór - TARRAGO Penetrating dye 50ml

27,90 zł
Brutto

Barwnik, farba na bazie alkoholu - Tarrago Penetrating Dye do skór naturalnych gładkich, licowych oraz skóry syntetycznej.

Tarrago kolory
Ilość

Formuła barwnika zapewnia głębokie wniknięcie pigmentu w strukturę skóry, co zapewnia doskonałe i trwałe krycie. Do renowacji lub zmiany koloru z jasnego na ciemniejszy. Nie zaleca się stosowania na skórę, która nie wykazuje nawet minimalnej porowatości, umożliwiającej penetrację barwnika. Przed zastosowaniem każdego preparatu do skór należy przeprowadzić najpierw próbę na niewidocznym skrawku - jeżeli efekt jest właściwy można przystąpić do dalszych czynności. Przed farbowaniem skórę należy oczyścić oraz odtłuścić  odpowiednim preparatem odtłuszczającym lub zmywaczem do skór.

Sposób użycia:
1 - Jeżeli farbowane jest obuwie, przed przystąpieniem do pracy warto je wypchać, np gazetami lub włożyć do środka prawidła, co umożliwi dokładniejsze odtłuszczenie oraz nakładanie pigmentu
2 - Malowaną powierzchnię należy bardzo dokładnie odtłuścić środkiem RENOMAT SAPHIR lub innym preparatem
- TO NAJWAŻNIEJSZY MOMENT - ZRÓB TO DOKŁADNIE !!!

3 - Po odtłuszczeniu należy poczekać do pełnego wyschnięcia skóry
4 - Części, których nie chcemy farbować musimy zakryć. Do tego celu używamy jakiejkolwiek taśmy klejącej (najlepiej zwykłej taśmy malarskiej).
5 - Pojemnik z farbą należy wielokrotnie wstrząsnąć w celu dokładnego wymieszania pigmentu
6 - Miejsca łączeń i szwy pokrywamy pędzelkiem. Skórę pokrywamy farbą starając się unikać nadmiaru - lepiej położyć 2 cienkie warstwy niż jedną grubą.
7 - W zależności jak skóra będzie chłonęła trzeba malować do uzyskania jednolitego porządanego koloru. Zazwyczaj wystarczą 2 warstwy
8 - Każdą kolejną warstwę nakładamy zaraz po nałożeniu pierwszej
9 - Pozostawić do pełnego wyschnięcia i utwardzenia się farby
10 - Wykończyć bezbarwnym lakierem lub kremem w kolorze farby

Specyficzne kody

ean13
8427457005068
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.