• Obecnie brak na stanie
COLOURLOCK  Rozpuszczalnik GLD 150ml
search
  • COLOURLOCK  Rozpuszczalnik GLD 150ml
  • COLOURLOCK  Rozpuszczalnik GLD 150ml

Rozpuszczalnik do skór - Colourlock GLD 150ml

65,00 zł
Brutto

Rozpuszczalnik GLD jest to pomocniczy środek przy renowacji skór licowych zamkniętych. GLD pomaga usunąć starą źle trzymającą się farbę. Dzięki rozpuszczalnikowi stara farba zostaje rozluźniona, a stare impregnaty można zmyć. Za pomocą rozpuszczalnika można przenieść nadmiar starej farby w miejsce uszkodzenia.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Rozpuszczalnik GLD

Opis produktu: Rozpuszczalnik GLD jest to pomocniczy środek przy renowacji skór licowych zamkniętych. GLD pomaga usunąć starą źle trzymającą się farbę. Dzięki rozpuszczalnikowi stara farba zostaje rozluźniona, a stare impregnaty można zmyć. Za pomocą rozpuszczalnika można przenieść nadmiar starej farby w miejsce uszkodzenia.

Użycie: Środek należy nałożyć na białą szmatkę nie pozostawiającą włosków. Należy przetrzeć powierzchnię skóry, aż do momentu pojawienia się na szmatce farby. Trzeba przerwać w momencie gdy skóra staje się lekko klejąca. W tym momencie można przystąpić do malowania skóry.

Ogólne zalecenia

Nie należy stosować w skórach anilinowych, welurach i nubukach.

W przypadku skóry barwionej powierzchniowo, jasnej skóry lub imitacji skóry mogą wystąpić przebarwienia spowodowane dżinsami, paskami, workami / plecakami (skóra i tkaniny mogą być wyzwalaczem). Takie przebarwienia mebli i tapicerki pojazdów są typowe. Jeśli te przebarwienia nie zostaną natychmiast usunięte przez czyszczenie, barwniki wnikają do powierzchni i nie można ich usunąć zwykłymi środkami czyszczącymi. Barwniki nie są już na powierzchni skóry, ale w materiale. GLD jest rozpuszczalnikiem, który może być stosowany do usuwania takich przebarwień, gdy łagodniejsze środki czyszczące nie są skuteczne. 150 ml GLD to specjalny środek czyszczący do nadzwyczajnych plam i usuwania lakieru z wierzchniej warstwy skóry w procesie renowacji. GLD jest zalecany dla doświadczonych użytkowników, którzy pracują z renowacją skór na co dzień. Niedoświadczone osoby mogą spowodować uszkodzenia tapicerki np. odbarwienia czy całkowite usunięcie lakieru.

WNIOSEK

W zależności od materiału, najpierw należy przeprowadzić test czyszczenia środkiem do czyszczenia skóry lub środkiem do czyszczenia sztucznej skóry.

Jeśli próba się nie powiedzie, nałóż trochę GLD na czystą, białą ściereczkę (sprawdź przed użyciem czy ściereczka nadmiernie się nie mechaci) i dokładnie oczyść powierzchnię. Zawsze najpierw przetestuj środek w mało widocznym miejscu na niewielkiej powierzchni! Niektóre powierzchnie są łatwe do rozpuszczenia (skóra meblowa), inne słabiej reagują (skóra samochodowa, sztuczna skóra), pamiętaj o tym przy każdorazowej próbie pracy ze środkiem!

Przy próbie usunięcia przebarwienia przy użyciu GLD górna warstwa koloru skóry zostaje rozpuszczona. Kontroluj kolor na szmatce ponieważ pigment ze skór będzie na nią przechodził, dlatego należy uważać, aby całkowicie nie usunąć warstwy koloru. Jeśli chodzi o próby usuwanie zabarwienia lub trwałe przebarwienia niestety nie mogą być całkowicie usunięte same tzn, że po przetarciu GLD i usunięciu przebarwienia powinno się na obszar pracy nanieść ponownie farbę / pigment. Dodatkowo w razie potrzeby wygładź szorstką powierzchnie przy pomocy pada do szlifowania Colourlock.

Aby uniknąć dalszego odbarwienia, powierzchnię należy regularnie chronić za pomocą Colourlock Leder Versiegelung. Ten produkt zmniejsza przenikanie barwników do powierzchni. Impregnat Leder Versiegelung nakładamy tylko na czyste powierzchnie. W razie potrzeby wyczyść najpierw środkiem Colourlock Strong Cleaner lub Colourlock Soft Cleaner.

W skrajnych przypadkach należy zidentyfikować obiekt sprawczy. Pocierać na podejrzane powierzchnie wilgotną, jasną szmatką i sprawdzić, czy nie ma przebarwień. Obiekty te nie powinny w przyszłości stykać się z uszkodzonymi powierzchniami.

MOTO-522E

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.