search

Farba do butów - Tarrago Sneakers Paint 950. Photocromic Yellow, 25ml

69,90 zł
Brutto

Fotochromowa farba do butów. Zmienia kolor pod wpływem światła słonecznego.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Tarrago Sneakers Paint Photocromic Colors 25ml - Fotochromowa farba do butów

Fotochromowa farba akrylowa do customizacji sneakersów charakteryzuje się aktywacją pod promieniami UV. W cieniu i ciemnych pomieszczeniach pozostaje prawie bezbarwna, natomiast po ekspozycji na światło słoneczne tudzież lampy UV, niemal natychmiast przybiera intensywną barwę. Wykazuję dużą odporność na tarcie na sucho jak i na mokro a także, po odpowiedniej aplikacji, tworzy elastyczną powłokę odporną na zginanie wynikające ze standardowego użytkowania obuwia. Nadaje się do malowania butów, torebek, portfeli, plecaków i innych, podobnych akcesoriów. Prawdopodobnie jedyna tego typu farba akrylowa na rynku.

Farba przeznaczona do malowania skór licowych i syntetycznych gładkich. Produkt do zmiany koloru, customizacji oraz renowacji sneakersów. Nie stosować do zamszu i nubuku.

Zestaw zawiera:

  • Farba
  • Pędzelek
  • Gąbka do aplikacji
  • Pojemniczek do mieszania farb

Sposób użycia:

  • Przygotowanie powierzchni:

Oczyścić buty za pomocą Sneakers Cleaner, Sneakers Brush i Shoe Duster. W celu uzyskania optymalnej trwałości, odtłuścić powierzchnię za pomocą Tarrago Conditioner.

  • Malowanie:

Dokładnie wymieszać, wstrząsając opakowaniem, następnie wymieszać za pomocą dołączonego pędzelka, aż do uzyskania jednolitego koloru farby.

Propozycje mieszania przy zastosowaniu aerografu :

70-75% Sneakers Paint

25-30% Sneakers Neutral

UWAGA: Przed właściwym zastosowaniem należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku w celu weryfikacji! Jeśli efekt jest właściwy można przystąpić do dalszych czynności.

Za pomocą dołączonej gąbki farbę można aplikować kolistymi ruchami na większe powierzchnie,

Pędzelek można stosować do łączeń i detali

Do malowania aerografem zastosuj nr 00 TARRAGO Sneakers Base Neutral Paint (bezbarwna baza do rozcieńczania)

Farbę należy aplikować z dużym wyczuciem, unikając nadmiaru. Warstwy powinny być cienkie. Lepiej nałożyć kilka warstw bardzo cienkich niż jedną grubą. Zbyt grubo nałożona warstwa podczas suszenia lub eksploatacji może pękać. Po wyschnięciu pierwszej cienkiej warstwy (3-5 minut), można aplikować kolejną. Jeżeli to konieczne, należy powtarzać tę czynność  do uzyskania jednolitego, pożądanego efektu. Proces całkowitego schnięcia i utwardzenia trwa około 12 godzin. Po zakończeniu malowania należy dokładnie oczyścić pędzle, gąbki czy aerograf za pomocą wody. Farby Tarrago Sneakers Paint można ze sobą mieszać za pomocą nasadki dozującej, dołączonej do farby.

Dla wzmocnienia koloru i trwałości powłoki należy użyć finishera Tarrago Gloss Maker (połysk) lub Tarrago Matt Maker (mat).

UWAGA:

Bezbarwna baza do farb akrylowych opracowana specjalnie w celu zmniejszenia intensywności kolorów, co umożliwia uzyskanie unikalnych odcieni. Stopień intensywności koloru uzyskujemy stosunkiem rozcieńczenia farby właściwej z bazą. Produkt może być również stosowany jako finisher chroniący i zabezpieczający wykończenie. W takim przypadku stosować po właściwym malowaniu. Aplikować za pomocą pędzelka, gąbki lub aerografu. Do licowych i syntetycznych skór gładkich oraz tekstyliów.

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.